DİLEK YALÇIN

Ad Soyad :DİLEK YALÇIN
Telefon :
ÖZGEÇMİŞ

1972 yılı doğumluyum. İlkokulu Ali Hikmet Paşa İlkokulunda, ortaokulu Atatürk Ortaokulu'nda ve liseyi Muharrem Hasbi Koray Lisesi'nde okudum. Yüksek öğrenimimi 9 Eylül Üniversitesi Manisa İİBF Maliye Bölümünde tamamladım.

19 yaşında bir genç olarak 1991 yılında öğrenci derneği kuruculuğu ile demokrasi mücadelesinde tarafımı ve politik tutumumu belirledim..

Öğrenci mücadelesinin içinde aktif mücadelenin yanı sıra Manisa SHP İl Örgütü'nde gençlik hareketine katkı verdim.

Balıkesir’e döndüğüm 1994 yılında Balıkesir SH' de ve 1995 birleşiminden sonra Cumhuriyet Halk Partisi'nde siyasete devam ettim. O dönemde Halk Partisi'nin gençlik projesi olan Demokrasi ve Gençlik Vakfı (DEGEV) 'in oluşumunda önderlik ettim.

İl gençlik kollarında çalıştım.Daha sonra kadın kollarında çalıştım. Bunun yanı sıra parti sandık görevliliğinden, okul sorumluluğuna kadar her düzeyde sorumluluk aldım.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Karesi Belediyesi Meclis Üyeliği adaylığı için ön seçimlere girdim.3. sırada seçildim. Kontenjan uygulaması nedeni ile 6.sırada seçimlere katıldım.

Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfı (BAÇEV) yöneticiliği yaptım ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinde ve platformlarda çalıştım.

Başkanı olduğum Karesi Belediyesi Kent Konseyi  Kadın ve Aile Çalışma Grubu'nda çalışırken kentimizin yerelden genele sorunlarını gözleme ve bu gözlemlere göre ihtiyaç duyulan çözümleri belirleme şansına sahip oldum.

Politik tercihimi belirlediğim 19 yaşından bu yana her zamana ezilenlerin, yoksulların,emekçilerin, toplumun dezavantajlı gruplarının her alandaki mücadelelerinin yanında olmak için çaba harcadım.

Siyasetin sokakta yapılması gerektiğini sokaklarda, alanlarda mücadele ederken öğrendim.

Bugün de her geçen gün daha koyu bir karanlığa yoksulluğa götürülen ülkemizin daha aydınlık günlere ulaşma mücadelesine siz değerli partili yoldaşlarımla katkı koymak ve umudu büyütmek üzere buradayım.

Evliyim 3 çocuk annesiyim.1996 yılından bu yana konfeksiyon işletmecisi olarak kendi işimi

yapıyorum.

MESAJ GÖNDERİN

Tüm soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki form yardımı ile bize iletebilirsiniz. Konu hakkındaki cevap, vermiş olduğunuz e-posta adresine gönderilecektir.

İletişim Formu
CHPnet

SİTELERİ